Overheid in Noord-Brabant

Gemeente Waalre (Noord-Brabant)

Statistieken gemeente Waalre

Oppervlakte: 2.271 ha.
Aantal zetels: 17
Aantal inwoners (actueel): 17.518
Aantal burgers gemeente aug 2020: 17.518
Bevolkingsaantal CBS januari 2019: 17.253
Bewonersaantal mei 2018: 17.125
Aantal inwoners januari 2017: 16.898
Aantal inwoners maart 2016: 16.992
Aantal inwoners december 2015: 17.027
Aantal inwoners maart 2015: 16.889
Aantal inwoners mei 2014: 16.826
januari 2014: 16.804
november 2013: 16.694
augustus 2013: 16.699
mei 2013: 16.736
2012: 16.477
Aantal inwoners jan 2010: 16.533
Aantal inwoners jan 2009: 16.543
Bevolking jan 2008: 16.695
Inwonersaantal 2007: 16.521
Inwonersaantal 2006: 16.487
Inwonersaantal 2005: 16.477
Inwonersaantal 2004: 16.502

Contact gemeente Waalre

Koningin Julianalaan 19, 5582 JV WAALRE (Postbus 10.000, 5580 GA WAALRE)
Tel 040- 2282500
E-mail: gemeente@waalre.nl
Website: www.waalre.nl

+ meer informatie (aantal zetels en ranking)

Wilt u marktonderzoek doen in Waalre of een lokaal burgerparticipatietraject opstarten in de gemeente Waalre, ga naar https://www.toponderzoek.com en plan een vrijblijvend gesprek (via 'contact') in rondom de burgerparticipatiemogelijkheden, waaronder in de vorm van een Tip-burgerpanel, gemeenschapspanel of Burgerparticipatietool.

Ranking langstzittende raadsleden
D66, Dhr. Kees de Zeeuw: 17 jaarGroenLinks, Mevr. Joke Beuger: 10 jaarVVD, Mevr. Enid Gremmée: 6 jaarZW14, Dhr. Gerard Lammers: 6 jaarAWB, Dhr. Jo Claessen: 6 jaarCDA, Mevr. Suzan van de Goor-Gelens: 6 jaarPvdA, Dhr. Janpeter Hazelaar: 2 jaarGroen en Progressief Waalre, Mevr. José Verouden: 2 jaar

Pagina 1 van 3 (29 resultaten)

> Marktonderzoek in Waalre


Werkzaamheden bij de Overheid:Voer vandaag een raadpleging of marktonderzoek uit in Waalre. Klik rechts op de buttons voor meer informatie of neem telefonisch contact op.

Mevr. Joke Beuger

Functie: RaadslidPolitiek: Fractievoorzitter GroenLinks (2018-)
Politiek leider GroenLinks
Lijsttrekker GroenLinks (2018)
Oppositie, aantal zetels: 1
In dienst sinds: maart 2010 (10 jaar, 7 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:


Tot november 2017 is Joke Beuger raadslid (fractievoorzitter) voor de politieke partij 'Nieuw Elan Waalre'. Tot april 2014 was Joke Beuger lid van de D66-fractie.

Bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2014 heeft Joke Beuger (D66) 332 voorkeurstemmen. 


Dhr. Axel Bijnen

Functie: RaadslidPolitiek: VVD
Coalitie, aantal zetels: 3
In dienst sinds: maart 2018 (2 jaar, 6 maanden in dienst)

Dhr. Jan Boelhouwer

Functie: Waarnemend burgemeesterPolitiek: PvdAIn dienst sinds: augustus 2020 (1 maand in dienst)
Portefeuille: Algemene en bestuurlijke zaken, Brandweer / Politie, Burgerzaken, Toezicht en (integrale) handhaving, Openbare orde en VeiligheidWerkzaamheden bij de Overheid:
Jan Boelhouwer vervangt tijdelijk burgemeester Jan Brenninkmeijer (tot januari 2021)..

Dhr. Jan Brenninkmeijer

Functie: BurgemeesterPolitiek: CDAIn dienst gegaan: januari 2015Uit dienst vanaf: januari 2021 (5 jaar, 12 maanden in dienst geweest)
Portefeuille: Algemene en bestuurlijke zaken, ICT, Internationale betrekkingen / Grensoverschrijdende samenwerking, Regionale samenwerking, Brandweer / Politie, Burgerzaken, Toezicht en (integrale) handhaving, Communicatie / PR / (city-)marketing / Representatie, Openbare orde en VeiligheidToelichting: Bestuursperiode 2018-2020
Jan Brennikmeijer heeft in zijn portefeuille: Openbare orde en veiligheid (incl. driehoeksoverleg), Vertegenwoordiging gemeente (incl. representatie gemeente), Brandweer/rampenbestrijding, Integrale handhaving, Netwerkgemeente (incl. De Kracht van Waalre), Internationale zaken, Vluchtelingen/asielzoekers (exclusief inburgering), Communicatie, Website, ICT Hosting/Systeembeheer en Informatiebeveiliging.

Jan Brenninkmeijer is zowel voorzitter van het college van en wethouders (B&W) als voorzitter van de gemeenteraad van Waalre.
Werkzaamheden bij de Overheid:


Vanaf augustus 2020 wordt Jan Brennikmeijer tijdelijk als burgemeester vervangen. 


Dhr. Jo Claessen

Functie: RaadslidPolitiek: Fractievoorzitter AWB (2017-)
Politiek leider AWB
Coalitie, aantal zetels: 4
In dienst sinds: maart 2014 (6 jaar, 6 maanden in dienst)
Toelichting: Bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2014 heeft Jo Claessen (Aals-Waalre Belang/A-WB) 94 voorkeurstemmen.Aanverwant:2003 - 2013Dhr. Jo Claessen, Griffier, gemeente Waalre

Dhr. Daan Damen

Functie: RaadslidPolitiek: Fractievoorzitter VVD (2019-)
Coalitie, aantal zetels: 3
In dienst sinds: juni 2018 (2 jaar, 4 maanden in dienst)

Mevr. Marjo de Brouwer

Functie: GemeentesecretarisIn dienst sinds: april 2020 (6 maanden in dienst)
Toelichting: Waarnemend gemeentesecretaris Waalre.

Dhr. Kees de Zeeuw

Functie: RaadslidPolitiek: Lijsttrekker D66 (2006,2010,2014,2018)
Oppositie, aantal zetels: 3
In dienst sinds: januari 2003 (17 jaar, 9 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:


Tot mei 2019 is Kees de Zeeuw fractievoorzitter namens D66 in de gemeenteraad van Waalre.

Bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2014 heeft Kees de Zeeuw (D66) 948 voorkeurstemmen.


Dhr. Pieter Donders

Functie: RaadslidPolitiek: AWB
Coalitie, aantal zetels: 4
In dienst sinds: maart 2018 (2 jaar, 6 maanden in dienst)